ثبت شرکت تولیدی

ثبت شرکت تولیدی

تولید در لغت نامه به معنای پدید و نوآوری می باشد. اگر بخواهیم در این رابطه بیشتر توضیح دهیم تولید به فرآیندی گفته می شود که از ترکیب مواد اولیه به منظور ایجاد چیزی برای مصرف و رفع نیازهای مردمی پدید می آید. با توجه به اینکه با گذر زمان، کشور در حال پیشرفت و افزایش جمعیت می باشد بنابراین نیازهای مردم نیز به همین ترتیب بیشتر می شود که فروشندگان با خروجی های مناسب از محصولات افراد را به خود جلب می کنند این عمل نوعی کمک به افراد می باشد. بنابراین رفاه اقتصادی در یک فرآیند تولید ایجاد می شود. یعنی تمام فعالیت های اقتصادی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به ارزیابی نیازهای انسان ها می پردازد.

درصدی از افراد که از محصولات رضایت دارند این امر به عنوان معیار رفاه اقتصادی پذیرفته می شود. شرکت تولیدیدارای ۲ ویژگی متمایز است که این تفاوت ها نشان دهنده افزایش رفاه اقتصادی است. تولیدکنندگان برای بهبود کیفیت، قیمت کالا، خدمات و افزایش درآمد حاصل از رشد تولید و تولید بازار کارآمد تر هستند. متقاضیان برای پیشرفت در فعالیت خود باید کیفیت محصولات را افزایش دهند و به قیمت آن توجه داشته باشند تا درآمد قابل توجهی را کسب کنند. انواع مهم تولید شامل تولید بازار، تولید عمومی و تولید خانگی می باشد.

ثبت شرکت تولیدی , مراحل ثبت کارگاه تولیدی

مشتریان با استفاده از مصرف کالاهای تولیدی می توانند میزان رضایتمندی خود را اعلام کنند رضایت زمانی افزایش می یابد که کیفیت و قیمت کالاها بهبود یابد. بهبود کیفیت و قیمت کالاها راهی مناسب برای رقابت تولیدکنندگان می باشد. به دلیل رشد درآمد حاصل از رشد تولید و تولید بازار، رفاه اقتصادی افزایش می یابد. تولید بازار نقش بسزایی در ایجاد رفاه، یعنی نقش تولید کالاها و خدمات و نقش ایجاد درآمد را دارد.

ثبت شرکت پرورش دام و طیور
این مطلب را هم ببینید

به دلیل این دو نقش بازار تولید، موتور اصلی رفاه اقتصادی به حساب می آید.
با توجه به مواردی که بیان کردیم افراد بسیاری کسب و کار خود را در این زمینه انتخاب می کنند. تنها تفاوت شرکت تولیدی با سایر شرکت ها فقط در نوع فعالیت آن ها می باشد. حال شاید برای افرادی که می خواهند به ثبت شرکت تولیدی بپردازند سوال باشد که چه مدارکی لازم است و چه مراحلی را باید بگذرانند بنابراین در ادامه مقاله به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

برای ثبت شرکت تولیدی خود باید ابتدا مجوز مربوطه را دریافته نموده و پس از پروسه هایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم باید نسبت به پروانه بهره برداری ثبت شرکت تولیدی خود اقدام نمایند حال توضیخ مختصری در این رابطه می دهیم:
افرادی که فعالیت خود را در یک کارگاه و یا یک واحد تولیدی با استفاده از نیروی انسانی و دستگاه های تولیدی شروع می کنند مستلزم به اخذ پروانه بهره داری می باشند که برای اخذ این پروانه داشتن تجربه و تحصیلات مربوطه ضروری است مدت اعتبار این این نوع پروانه دو سال بوده و برای تمدید آن باید تقاضانامه ای را تکمیل نموده و آن را به سازمان مربوطه تحویل دهند کارشناسان با بازدید از محل مربوطه و تایید آن مجدد پروانه را تمدید می کنند.
ثبت شرکت تولیدی در قالب های گوناگون قانون تجارت مانند سهامی خاص، مختلط سهامی، مختلط غیرسهامی، نسبی، تعاونی، تضامنی و با مسئولیت محدود امکان پذیر است. در ایران افراد شرکت های خود را در قالب های سهامی خاص و با مسئولیت محدود انجام می دهند که برای انتخاب صحیح شرکت خود به توضیح هر یک می پردازیم.

ثبت شرکت مواد غذایی
این مطلب را هم ببینید

ثبت شرکت تولیدی در قالب شرکت سهامی خاص

شرکت های سهامی خاص نوعی شرکت بازرگانی است که سرمایه آن از طریق سهامداران تامین می شود سرمایه هر یک به سهام تقسیم شده و وظایف شرکا به مبلغ سهام بستگی دارد قبل و یا بعد از نام شرکت باید سهامی خاص را به کار ببرید. جهت آگاهی از نحوه ثبت شرکت سهامی خاص اینجا را کلیک کنید.

شرایط لازم برای ثبت شرکت تولیدی سهامی خاص بصورت زیر است

-حداقل از سه عضو تشکیل شود.
-دارای دو بازرس باشد که با یکدیگر نسبت فامیلی نداشته و به سن قانونی نیز رسیده باشد.
-سرمایه مورد نظر یک میلیون ریال است.
-ابتدا ۳۵ درصد از سرمایه اولیه باید واریز شود.
-اعضا هیئت مدیره باید حداقل دارای یک سهم باشند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت های تولیدی سهامی خاص

-کپی مدارک شناسایی برای تمامی افرادی که در شرکت فعالیت می کنند.
-کپی اقرارنامه با امضا سهامداران
-گواهی عدم سوء پیشینه
-زمانی که عنوان شرکت نیازمند به اخذ مجوز باشد، متقاضی باید مجوز دریافت کند.
-زمانی که امور، توسط وکیل انجام می شود باید وکالتنامه ای را بنام وکیل تنظیم نمایید.
پس از ۲۵ یا ۳۰ روز کاری آگهی تاسیس شرکت تولیدی شما صادر می شود.

ثبت شرکت تولیدی با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که برای امور تجاری تشکیل می شود در این نوع ثبت شرکت سرمایه به سهام تقسیم نمی شود. شریکان فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت عهده دار قروض می باشند. این نوع ثبت شرکت بیشتر بین اعضا یک خانواده، دوست و آشنا تشکیل می شود. در نام شرکت باید واژه، با مسئولیت محدود قید شود.

شرایط لازم برای ثبت شرکت | ثبت شرکت | Company registration
این مطلب را هم ببینید

شرایط لازم برای ثبت شرکت تولیدی مسئولیت محدود بصورت زیر می باشد:

شرکت تولیدی مسئولیت محدود از دو یا چند نفر تشکیل می شود.
-سرمایه اولیه یک میلیون ریال می باشد.
-کلیه سرمایه باید به حساب بانکی واریز شود.
-کلیه شریکان باید دارای سهام باشند.
-داشتن آدرس و کد پستی محل کار

مدارک لازم برای شرکت با مسئولیت محدود بصورت زیر می باشد:

-کپی مدارک شناسایی برای تمامی افرادی که در شرکت فعالیت می کنند.
-گواهی عدم سوء پیشینه
-کپی اقرارنامه با امضا سهامداران
-زمانی که عنوان شرکت نیازمند به اخذ مجوز باشد، بنابراین باید متقاضی به اخذ مجوز اقدام نماید.
-کپی تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود
-کپی شرکتنامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود
-کپی اساسنامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود
-کپی صورتجلسه مجمع عمومی

برای ثبت نام شرکت تولیدی خود باید حتما تولیدی بودن شرکت قید شود

ثبت شرکت تولیدی

 

طراحی سایت شرکتی
سئو سایت شرکتی
خدمات ساخت مهر فوری

طراحی و چاپ سربرگ

 

با کارشناسان ماهر ثبت والا
تماس بگیرید : 09129638860