ثبت شرکت حسابداری

ثبت شرکت حسابداری و موسسه خدمات مالی

چگونه یک شرکت حسابداری بزنیم؟ شرایط و مراحل ثبت شرکت حسابداری چیست؟ هزینه ثبت آن به چه صورت است ؟ برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید. چنانچه قصد ثبت موسسه خدمات مالی و شرکت حسابداری را دارید هم ما با کمترین هزینه این خدمت را ارائه می دهیم که شما هم می توانید از آن استفاده کنید و بسیار به صرفه تر از ثبت شرکت توسط خودتان و درگیری با پیچیده گی های آن می باشد. امروزه حسابداری یکی از شغل هایی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته و فعالیت در این زمینه گسترش یافته است بدین دلیل تصمیم گرفته ایم که در این مقاله به چگونگی ثبت شرکت حسابداری بپردازیم.

ثبت شرکت حسابداری و موسسه خدمات مالی

حسابداری و یا به زبان لاتین Accounting قدمتی طولانی به اندازه ی تمدن بشر دارد. بسیاری از افراد ابتدا رشته تحصیلی خود را در زمینه ی حسابداری شروع نمودند تا در آینده بتوانند با اطلاعات کافی در این زمینه شروع به فعالیت کنند.

ثبت شرکت حسابداری و خدمات
 

 

حسابداری نوعی سیستم است که در آن کلیه ی اطلاعات و گزارش های مالی که در اشکال مختلف جمع آوری شده و پس از جمع آوری این اطلاعات طبقه بندی گردیده است طبق قواعد خاصی در سیستم و یا بطور دستی ثبت می شود تا اینکه افراد درون سازمان مانند مدیر و برون سازمان مانند بانک ها بتوانند از این اطلاعات ثبت شده با خبر شوند.

این امر که در هر شرکتی حائز اهمیت می باشد بطور جداگانه توسط افراد با تجربه پیگیری می شود و یا بطور جداگانه نیز شرکت هایی وجود دارد که در زمینه ی حسابداری و خدمات مالی مشغول به فعالیت می باشند. قابل ذکر است کسانی که تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک آن ها حسابداری نباشد نمی توانند به این کار مشغول شوند و در نهایت این افراد در این شرکت ها می توانند در زمینه دفترداری شروع به فعالیت نمایند.

ثبت شرکت آرایشی و بهداشتی
این مطلب را هم ببینید

بعنوان مثال می توانیم بگوییم که اگر شخصی حسابدار تجربی باشد مسلما به راحتی نمی تواند تفاوت مابین دارایی بلندمدت و کوتاه مدت را متوجه شود و یا چگونگی ثبت کردن معاملات ارزی در دفاتر ثبت را، نمی داند. بنابراین حسابداری فرآیندی می باشد که اطلاعات را پردازش داده و پس از دریافت داده های خام آن را بطور منظم ارائه می دهد.

کسانی که رشته تحصیلی خود را حسابداری انتخاب نموده اند زمانی که به یک حسابدار متخصص تبدیل شده باشد می توانند در سال های آتی سمت خود را به یک مدیر مالی شرکت و یا سازمان تغییر دهند. بنابراین زمانی که مدیران و یا دولت بخواهند از مسائل اقتصادی یک شرکت باخبر شوند تا نتیجه ای درست به دست آورند. بنابراین به اطلاعاتی که یک حسابدار تعیین نموده نیازمند است تا بتوانند شخص مربوطه پیشرفت بسیاری را در زمینه ی فعالیت خود کسب کند.

با توجه به توضیحاتی که در بالا به آن ها اشاره کردیم یکی از مشاغل حساس در جامعه را می توان حسابداری نام برد زیرا برای محاسباتی که می خواهند انجام دهند به دقت و توجه بالایی نیاز دارند.

وظایف حسابدار به شرح زیر می باشد

-وارد کردن داده ها در دفاتر و یا نرم افزارهای مربوطه و ارائه آن به بخش مربوطه
-به دست آوردن و بررسی صورت های مالی و انطباق آن ها با قوانین مالی و محاسباتی کشور
-محاسبه مالیات و پرداخت صحیح آن
-گزارش دقیق در رابطه با درآمدها و هزینه شرکت همچنین محاسبه سود و زیان شرکت
-تهیه، سازماندهی و نگهداری گزارشات مالی قانونی
-محاسبه حقوق کارکنان و ثبت اطلاعات هر یک از آن ها
-پیشنهاد روش های کاهش هزینه، افزایش درآمد و بهبود سود
-عملیات مالی را ارزیابی نموده و بهترین راه حل را به مدیریت ارائه دهند.

ثبت انجمن
این مطلب را هم ببینید

شاخه های مختلف حسابداری

-حسابداری مالی
-حسابداری دولتی
-حسابداری مالیاتی
-حسابداری بیمه
-حسابداری بانکها
-حسابداری صنعتی

ثبت شرکت حسابداری

برای ثبت شرکت حسابداری ابتدا باید مجوزی را از جامعه ی حسابداران رسمی ایران کسب نمایند و سپس از طریق یکی از قالب ها ( شرکت سهامی خاص یا مسئولیت محدود ) شرکت خود را به ثبت برساند که در ادامه تعریفی از شرکت سهامی خاص و بامسئولیت محدود ارائه شده است. در برخی موارد انجام خدمات مالی و ثبت موسسه خدمات مالی و ثبت شرکت حسابداری نیاز به مجوز ندارد. برای آگاهی از این مورد با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمای شما باشند.

ثبت شرکت حسابداری بصورت سهامی خاص

در ثبت شرکت حسابداری سهامی خاص کلیه ی سرمایه از طریق سهامداران تامین می شود که حداقل با سه نفر سهامدار تشکیل شده که نوعی شرکت بازرگانی به حساب می آید. حداقل سرمایه مورد نیاز ۱۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال می باشد. ابتدا ۳۵ درصد از سرمایه باید پرداخت شود و قبض پرداختی را به اداره مربوطه تحویل داده شود واژه ی سهامی خاص قبل و یا بعد از نام شرکت بطور واضح و خوانا ذکر شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت حسابداری سهامی خاص به شرح زیر می باشد

-کپی شناسنامه و کارت ملی برای تمامی اعضاء که در حال فعالیت می باشند.
-کپی اقرارنامه به همراه امضاء سهامداران
-گواهی عدم سوء پیشینه
-اخذ مجوز، زمانی که عنوان مربوطه نیاز به اخذ مجوز داشته باشد.
-زمانی که امور توسط وکیل انجام می شود باید وکالتنامه ای را تنظیم نمایند.

ثبت شرکت حسابداری با مسئولیت محدود

ثبت شرکت تضامنی
این مطلب را هم ببینید

شرکت مسئولیت محدود حیابداری با حداقل دو نفر تشکیل می شود و شرایط راحت تری برای ثبت نسبت به سهامی خاص دارد و مدارک لازم برای آن به شرح ذیل است:
-کپی شناسنامه و کارت ملی برای تمامی اعضاء که در حال فعالیت می باشند.
-گواهی عدم سوء پیشینه
-کپی اقرارنامه به همراه امضاء سهامداران
-دو نسخه فرم تقاضانامه به همراه امضاء سهامداران
-دو نسخه فرم اساسنامه به همراه امضاء سهامداران
-اخذ مجوز، زمانی که عنوان مربوطه نیاز به اخذ مجوز را داشته باشد.

ثبت شرکت حسابداری

 

طراحی سایت شرکتی
سئو سایت شرکتی
خدمات ساخت مهر فوری

طراحی و چاپ سربرگ

 

با کارشناسان ماهر ثبت والا
تماس بگیرید : 09129638860