قوانین ثبت شرکت مسئولیت محدود در سال ۱۴۰۰

 

مشاوره رایگان ۲۴ ساعته

۰۲۱۴۴۳۸۸۰۲۰ – ۰۲۱۴۴۳۷۴۵۸۸ – ۰۹۱۲۹۶۳۸۸۶۰

 

قوانین ثبت شرکت مسئولیت محدود در سال ۱۴۰۰

در سال های گذشته برای ثبت شرکت مسئولیت محدود باید به اداره ثبت شرکت ها مراجعه میکردیم ولی در سال ۱۴۰۰ این امکان دیگر وجود ندارد و قوانین تغییر کرده است و باید به خ وزرا روبه روی خ ۲۱ جنت اتاق بازرگانی محل پنجره واحد شروع کسب و کار ثبت شرکت محدود مراجعه کنید

شایان ذکر است که روزنامه کثیرالانتشار برای ثبت شرکت لازم است چرا چون این امکان را به افرادی که شرکت ثبت کردند میدهد که به غیر از انتشار ثبت شرکت خود در روزنامه رسمی در روزنامه کثیرالانتشار منتشر شود .

درباره ثبت شرکت بیشتر بدانید : 

اکثر مردم جامعه ما در ایران  تمایل زیادی به ثبت شرکت در ایران را دارند به چه دلیل زیرا  تمرکز کردن  روی فعالیت های تجاری و غیرتجاری در قالب شرکت و موسسه می تواند به افراد در پیشبرد هرچه بهتر اهدافشان یاری کند.مردم  با حرفه های  مختلف جمعی را تشکیل میدهند  و با تقسیم کار و سرمایه ، با توافق هم شریک می شوند. ثبت شرکت در ایران از قوانین خاص خود برخوردار است که اطلاع داشتن  از آن می تواند به شما در این کار کمک کند تا بهتر به اهداف خود برسید

قوانین ثبت شرکت مسئولیت محدود در سال ۱۴۰۰

مقررات ثبت شرکت

اولین اقدامی که باید  انجام دهید عقد  قرارداد است. افرادی که میخواهند باهم تشکیل شرکت دهند باهم قراردادی میبندند  که در آن به دور از هر اشتباه و نارضایتی بر روی فعالیت خاصی اتفاق نظر دارند.  رضایت شرکا ، عاقل و بالغ بودن از اصلی ترین مواردی است که تاکید می کند شرکا اهلیت انجام دادن معامله را دارند

ثبت شرکت فوری
این مطلب را هم ببینید
قوانین ثبت شرکت مسئولیت محدود در سال ۱۴۰۰

آیا شرکت های خارجی که در ایران نمایندگی یا شعبه دارند نیز باید به ثبت برسند؟

طبق قانون هر شرکتی که در ایران مشغول فعالیت های تجاری ، صنعتی یا مالی است که به وسیله شعبه یا نماینده مشغول است باید با ارسال اوراق و اسناد لازم به اداره ثبت ، ثبت گردد. اگر نمایندگان قانونی تا قبل از موعد مقررابلاغ شده به آنها اقدام به ارسال مدارک و اقدام برای ثبت نکنند ، به حکم محکمه ابتدایی تهران محکوم به پرداخت جزای نقدی خواهند شد .

آیا برای ثبت شرکت نیاز به ارائه گواهی عدم سوءپیشینه کیفری است ؟

در سال های قبل  برای ثبت شرکت نیاز بود تا هم مدارک شناسایی اعضا شرکت ، برابر اصل شود و هم گواهی عدم سوء پیشینه ارائه شود. اما اکنون در حال حاضر  تنها کافیست تصاویر مدارک اعضا را از طریق سامانه ثبت شرکت ها ارسال کرده و به صورت رسمی و در زمان بسیار کمتری اقدام به ثبت شرکت نمود.

مشخص کردن موضوع شرکت

افراد به قصد و نیت انجام یک کارخاص شرکت تاسیس می کنند. از نظر حقوقی فعالیتی که در یک شرکت انجام می شود موضوع آن شرکت است . تعیین موضوع شرکت ( یا همان فعالیت شرکت ) در اساسنامه و شرکتنامه ذکر می شود. اگر موضوع فعالیت قید نشود ؛ قرارداد شرکت بدون موضوع تلقی خواهد شد . بنابراین تعیین موضوع فعالیت بسیار مهم است چراکه اگر فعالیت شرکت غیرقانونی یا نامشروع باشد ، باطل است و اساسا هر شخصی می تواند تقاضای بطلان شرکت دهد.ضمن اینکه اختیارات مدیران شرکت ها طبق موضوع فعالیت آنها خواهد بود.

ثبت شرکت در تهران
این مطلب را هم ببینید

نکته : نوع فعالیت شرکت معمولا در اساسنامه و یا شرکت نامه  ” به طور دقیق ” مشخص می شود. اما در اغلب موارد نیز می توان موضوع شرکت را به گونه ای تعیین کرد که شرکت بتواند به اموری که در حواشی فعالیت تعیین شده شرکت است ، نیز بپردازد. طبق این نکته  استفاده از عباراتی همچون ” صادرات و واردات  ” یا ” تولید و فروش محصولات مصرفی ” در اساسنامه شرکت ، می تواند موجب قانونی شدن بسیاری از فعالیت های تجاری حول محور موضوع شرکت باشد.چراکه منافاتی با موضوع تعیین شده نخواهد داشت.

قوانین ثبت شرکت مسئولیت محدود در سال ۱۴۰۰

 خدمات ثبت شرکت ارزان در ثبت والا به سریعترین شکل ممکن برای شما انجام خواهد شد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 

طراحی سایت شرکتی
سئو سایت شرکتی
خدمات ساخت مهر فوری

طراحی و چاپ سربرگ

 

با کارشناسان ماهر ثبت والا
تماس بگیرید : 09129638860